Systemy rynnowe metalowe

systemy rynnowe metalowe

Systemy rynnowe metalowe

Rynny to niezbędny element każdego budynku. Systemy rynnowe metalowe to dobre rozwiązanie dla tych, którzy szukają pewności, bezpieczeństwa i jakości. System zapewnia szczelność, łatwy montaż i bezproblemowe użytkowanie.

Systemy rynnowe metalowe mogą być dostosowane do każdego rodzaju budynku, są wykonywane w różnych kolorach, co umożliwia ich łatwy dobór do indywidualnych wymagań klienta. Firmy oferują także zazwyczaj usługi wykonywane na życzenie klienta.

Rynny stalowe

Rynny stalowe charakteryzują się dużą uniwersalnością zastosowania i odpornością na zmienne warunki. Nie ulegają deformacji, nie pękają, są rodzajem rynien najczęściej wybieranych przez klientów. Mogą być matowe lub z połyskiem.

Rynny aluminiowe

Rynny aluminiowe są odporne na zabrudzenia, szybko spływa przez nie woda. Są odporne na działanie czynników atmosferycznych, nie wpływają na nie wahania temperatury . Zwykle są malowane, by z czasem nie zmieniały koloru. Ciekawym rozwiązaniem są rury obustronnie powlekane w dwóch różnych kolorach, przy czym można wybrać dowolną stronę i kolor jako zewnętrzny. Ich montaż przebiega nieco wolniej niż rynien stalowych, gdyż do tego celu wykorzystuje się narzędzia ręczne i niskoobrotowe.

system rynnowy metalowy

system rynnowy metalowy

Rynny miedziane

Rynny miedziane należą do najtrwalszych, ale też ich cena jest najwyższa. Są gładkie, więc odporne na zabrudzenia. Nie rdzewieją, więc nie stosuje się przy ich produkcji powłok ochronnych. Występują tylko w dwóch kolorach, naturalnym i ciemnobrązowym, ewentualnie fabrycznie patynowanym, gdyż niepomalowane wraz z upływem czasu pokrywa warstwa patyny. Nie są też zbyt odporne na wgniecenia. Rynny miedziane montuje się na dachach wykonanych z dachówki lub blachy miedzianej.

Rynny tytancynk

Rynny tytan cynk nie potrzebują konserwacji, naturalna warstwa patyny chroni je przed korozją i uszkodzeniami. Są szczelne i trwałe.

Zobacz również: budowa domu, dachówka ceramiczna.