Klapy zapachowe do wpustów dachowych

Full Image

Description

Wspomaganie odwodnienia płaskich dachów - klapy antyzapachowe do wpustów dachowych i nasad na płaskich dachach.


Project details

  • Category : Ocieplanie, Odwodnienie, Pozostałe,

Klapy zapachowe do wpustów dachowych

Klapy zapachowe do wpustów dachowych

Wodne odcięcie zapachowe

Opisywany tu element dachowy, mechaniczne klapy zapachowe do wpustów dachowych, są pomocne w odwodnieniu płaskich dachów. Współpracują z innymi produktami wspomagającymi ten proces, jak choćby: wpusty dachowe, nasady dachowe do izolacji cieplnej, wpusty balkonowe, nasady balkonowe. Na liście tej nie znajdą się jednak takie elementy dachów płaskich, jak wpusty sanacyjne czy wpusty przedłużone.

Wodne odcięcia przeciwzapachowe tego typu wykorzystywane są w celu zapobieżenia przedostawania się z wpustów dachowych zapachów nieprzyjemnych.  Wodne, mechaniczne klapy zapachowe wykazują się szybkością przepływu od 0,9 do 1,3 litrów na sekundę przy wyborze modelu 50 mm. Wymiar ten wiąże się również z wysokością poziomu wody.

Antyzapachowe klapy i syfony do wpustów dachowych zaleca się do używania na przestrzeniach wewnątrz budynków, a przynajmniej zabudowanych – materiał produkcyjny może stracić właściwości w przypadku wystąpienia niskich temperatur. Bezpośrednio z tym wiąże się fakt montowania klap do odwodnienia płaskich dachów w miejscach, gdzie cyrkulacja powietrza jest minimalna lub ograniczona.