Rynny gzymsowe ciągnione

Rynny gzymsowe ciągłe

Rynny gzymsowe ciągnione

Kwadratowe rynny gzymsowe ciągnione z metalu

Czym właściwie jest ten rodzaj orynnowania? Z jakich materiałów się go produkuje? Jakie posiada zalety? Gdzie mogę go zamówić? Jak się je produkuje?

Otóż typowe rynny gzymsowe ciągnione w integralnym systemie amerykańskim bez łączeń produkowane są już od lat z powodzeniem na rynku polskim. Rynny powstają z różnego rodzaju metali (stali, aluminium, tytancynku, miedzi).

Co oznacza fakt, że omawiane rynny są wbudowane w system? Składają się nań poszczególne elementy, wśród których wymienić można: dekle, rynny poziome, narożniki pudełkowe i paskowe, kolanka (w tym również tzw. „wylewki”), rury spustowe, wieszaki, uchwyty rur. Jego główną zaletą jest ograniczona liczba stosowanych łączeń – jedynie w punktach newralgicznych, jak narożniki lub w przypadku wybitnie długich dachów na budynkach przemysłowych. Wtedy jednak instalatorzy wykorzystują najlepszej jakości kleje i uszczelniacze oraz nity, które wspomagają łączenia i zabezpieczają przed korozją na lata.

„Brak połączeń – brak przecieków”

Metalowe rynny bez łączeń:

  • rynny gzymsowe aluminiowe

Jeśli dekarz pragnie odpowiednio dopasować rynnę z aluminium do pokrycia dachowego oraz całokształtu budynku, może liczyć na obustronne pokrycie ich w hucie na kolor ceglasty, brązowy, srebrny, czarny, a macie lu połysku, biały, czerwony, piaskowy, szary.

  • rynny gzymsowe stalowe

Rynna w kształcie gzymsu wykonana ze stali pokryta może zostać przykładowo w kolorze 385 brązie połysku lub w jednym z kolorów palety RAL  w macie lub połysku. Klient ma tu znacznie więcej możliwości niż w przypadku taśmowych rynien aluminiowych.

  • rynny gzymsowe tytancynkowe
  • rynny gzymsowe miedziane

Wszelkie rodzaje rynien z metalu mogą być pokryte kolorem na zamówienie, za wcześniejszym uzgodnieniem z producentem. Standardowe szerokości rynien taśmowych w kształcie gzymsu, a raczej samych taśm do ich produkcji to: 267 mm, 300 mm, 351 mm, 380 mm, 450 mm, 1250 mm.

Zintegrowany system rynien gzymsowych ciągłych od producenta

Rynny gzymsowe ciągnione

Renomowany i ceniony na polskim rynku budowlanym producent systemu rynien ciągnionych, Rynni. To właśnie marka, na którą mogą liczyć nie tylko indywidualni odbiorcy prywatni inwestujący w nowe orynnowanie, ale również profesjonalne firmy dekarskie.

Te ostatnie nie tylko korzystają z wyjątkowej technologii amerykańskich, metalowych rynien taśmowych wykonanych z metalu, ale mogą również pracować na maszynach produkcyjnych (do kolan, rur, rynien, parapetów) i w razie potrzeby dokupować również wszelkie niezbędne surowce i narzędzia dekarskie (jak zaciskacze punktowe, nożyce do blachy, wykrojniki do lejów, karbowacze do blachy).

Zobacz pełną ofertę na stronie producenta lub skontaktuj się z nim bezpośrednio:

http://rynni.pl/