Rury spustowe do rynien

Rury spustowe do rynien

Rury spustowe do rynien

Rury spustowe do rynien

Jak widać na grafikach załączonych do tego tekstu, w ofercie posiadamy rury spustowe do rynien o dość charakterystycznej budowie, są to bowiem rury spustowe z orynnowania w stylu amerykańskim. Zarówno rynny gzymsowe, kolanka, sztucery spustowe, jak i rury właśnie są produkowane w kwadratowym kształcie. Profiluje się je z wcześniej wybranego materiału jak najbardziej odpowiadającego gustom inwestora – ze stali, z aluminium, z miedzi, z tytancynku.

Ze względu na swój kształt, rury spustowe posiadają bardzo dobrą skuteczność w odprowadzaniu wody opadowej do kanalizacji lub bezpośrednio do gruntu. Niżej zamieszczamy tabelę, z której dowiesz się o możliwościach odprowadzania wody przez jedną kwadratową rurę spustową i dopasujesz de do powierzchni dachu.

Rozmiary rynny poziomej gzymsowej Rozmiary rury spustowej (w calach*) Powierzchnia dachu Maksymalna liczba litrów wody z metra kwadratowego na godzinę
125 mm (5”) 2” x 3” 56 m² do 10
125 mm (5”) 3” x 4” 112 m² do 10
150 mm (6”) 3” x 4” 142 m² do 10
150 mm (6”) 4” x 5” 212 m² do 10

*1 cal to około 2,53 cm

Kwadratowe rury spustowe

Kwadratowe rury spustowe

Problem z doborem wymiarów rynien i liczby rur spustowych

Nawet początkujący inwestorzy są w stanie dokonać podstawowych obliczeń odnośnie zapotrzebowania na orynnowanie (cały integralny system rynien ciągłych wraz z akcesoriami jak siatki zabezpieczające przed zanieczyszczeniami). Ułatwienie mają Ci, którzy wraz z projektem domu dostali w komplecie podstawowe obliczenia dotyczące wymogów względem odprowadzania wody deszczowej z dachu. Powyżej znajdziesz kilka wskazówek pozwalających na odpowiednie dopasowanie naszego systemu do Twojego dachu.

Jeśli Twój dach posiada dość skomplikowaną budowę, a nie posiadasz wspomnianych już informacji, najlepiej zasięgnąć porady u specjalisty. Odpowiednio dobierze on cały układ, dopasuje materiały produkcyjne, by służyły jak najdłużej. Z naszej strony polecić możemy orynnowanie w systemie ciągłym z długoletnią gwarancją, które tworzy się z powlekanego aluminium, powlekanej stali lub też miedzi czy tytancynku. Dzięki niemu Twoja elewacja będzie zabezpieczona przed zalaniem, a budynek nie będzie narażony na podmywanie fundamentów.

Rura spustowa rynny

Rura spustowa rynny

Jeśli nie wiesz, jak prawidłowo dobrać powyższe parametry do wielkości dachu, a także do innych indywidualnych cech budynku, skontaktuj się z naszą firmą. Postaramy się jak najlepiej dobrać orynnowanie do Twoich wymogów, a także służyć wszelkimi poradami technicznymi w tym zakresie.