Jak dbać o rynny jesienią?

Jak dbać o rynny jesienią

Jak dbać o rynny jesienią?

Jak dbać o rynny jesienią?

Prawidłowe odwodnienie dachu zagrawantowane będzie wtedy, kiedy orynnowanie będzie drożne. Bezpośrednio z tym faktem łączy się również zabezpieczenie elewacji przed zalewaniem wodami opadowymi.

W celu zabezpieczenia całego systemu przed zimą i roztopami, w okresach jesiennych powinno się koniecznie rpzeprowadzać konserwację rynien, oczyszczac je z zaległych w tym czasie liści, gałązek i innych drobinek. Istnieje jednak sposób ba o wiele łatwiejsze przeprowadzenie tego procesu – poprzez zamontowanie niżej opisanych siatek na rynny. Wtedy zabezpieczenia rynien zagrawantują drożność systemu, a całość czynności czyszcząco-konserwacyjnych ograniczy się do zmiecenia zanieczyszczeń z powierzchni aluminiowej siatki o drobnych oczkach.

Pamiętajmy, by w celu oczyszczania rynien jesienią nie wykorzystywać metalowych narzędzi mogących uszkodzić powłokę ochronną orynnowania. Wystarczy zmiotka, by pozbyć się liści z siatki zamontowanej na powierzchni rynny.

Aluminiowe siatki przeciw liściom

Metalowe aluminiowe siatki na rynny Metalowe aluminiowe siatki na rynny

Górne partie rynien mogą być chronione przykładowo montowaną aluminiową siatką przeciw liściom. Tego typu zabezpieczenia rynien dostępne są na rynku w kilku wariantach. Najwięcej widocznych jest ofert dotyczących sprzedaży siatek rynnowych plastikowych, jednak o wiele lepszą inwestycją wydają się być siatki na rynnę przeciw liściom wykonane z metalu (a dokładniej z aluminium). Aluminiowe siatki do rynien montowane moga być bezpośrednio na rynnę w formie płaskiej lub jako koszyczek do leja sppustowego zabezpieczający rurę spustową i odpływ do kanalizacji przed zapchaniem się.

Polecamy odwiedzenie strony internetowej producenta rynien ciągłych (a także innych akcesoriów – w tym malowanych na dowolny kolor aluminiowych siatek przeciw liściom), Rynni.pl