Blacha w kręgach

blacha w kręgach

Blacha w kręgach

Podstawą każdego wyrobu jest użycie odpowiednich materiałów. Jakość i precyzja wykonania surowca, który posłuży do wykonania wyrobu ma ogromne znaczenie dla końcowego produktu. Dlatego też, warto postawić na wysoką jakość, poświadczoną certyfikatami oraz latami doświadczeń przy obróbce surowców. Blacha najszerzej dostępna na rynku oferowana jest pod postacią blachy w kręgach, taśmach oraz arkuszach. Dla przemysłu dekarskiego, mimo konieczności posiadania specjalistycznych maszyn lepszym rozwiązaniem jest zaopatrywanie się w blachy w rolkach.

Blacha w kręgach

blacha w kręgach

blacha w kręgach

Blachy przygotowywane w kręgach są dostępne w różnej grubości oraz długości, zależnie od potrzeb klienta. Istotnym kryterium odróżniającym rodzaje blachy jest walcowanie na gorąco lub na zimno. Blacha walcowana na gorąco w kręgach, nadaje się świetnie do dalszej obróbki, proces jej produkcji zużywa mniej energii, co sprawia, że jest mniej kosztowna.

Blacha walcowana na zimno cechuje się większą wytrzymałością, szczególnie na rozciąganie, a sam materiał jest twardszy i mocniejszy. Szczególnie często wykorzystuje się ją w branżach motoryzacyjnej czy elektrotechnicznej.

Przechowywanie i zalety

Blacha powlekana konieczna do produkcji arkuszy na pokrycia dachowe z metalu powlekanego, może być przechowywana zarówno w taśmach, kręgach jak i bezpośrednio w pociętych już arkuszach. Zaletą blachy w taśmach lub rolkach jest możliwość pocięcia jej na odpowiednie arkusze, odpowiadające wymogom danego zamówienia bez produkowania zbędnych strat materiałowych, które zawsze są większe są w przypadku wybrania blachy w arkuszach.

Producent blachy w rolkach musi jednak liczyć się z kosztownymi i specjalistycznymi metodami składowania, gdyż taśmy i kręgi blachy wymagają podjęcia odpowiednich działań zabezpieczających.

Zobacz również:  walcarka/zawijarka do rynien, nietypowe rynny.