Kolce przeciw ptakom

Kolce przeciw ptakom

Kolce przeciw ptakom

System odstraszania ptactwa

Kolce na ptaki wykorzystywane są w celu uniknięcia lądowania, a także przesiadywania gołębi lub innego rodzaju ptactwa (również ptaków większych) na parapetach, rynnach, gzymsach, barierkach itp. Sposób ten jest uważany jako jeden z najskuteczniejszych.

Jak wykonane są odstraszacze ptaków z dachu lub parapetu?

Tępo zakończone kolce umieszczone mogą być na różnego rodzaju podstawie (np. plastikowa, poliwęglanowa, odporna na czynniki atmosferyczne). Same kolce tworzy się zazwyczaj z kwasoodpornej stali, jednak nie jest to regułą. Dzięki zastosowanym materiałom produkcyjnym, system odstraszania ptaków posłużyć może 10 lat lub dłużej.

Długość poszczególnych elementów, ich liczba oraz szerokość zależne są od wymagań klienta i późniejszego zastosowania.

Nierdzewne odstraszacze kolce anty-ptak System odstraszania ptactwa

źródło: kolceprzeciwptakom.pl

Przykładowy sposób montażu kolców na ptaki

Podłoże, do którego montowany będzie odstraszacz musi zostać uprzednio w odpowiedni sposób oczyszczone. Pomocne w tym celu będzie wykorzystanie takich przedmiotów jak szpachelka, druciana szczotka oraz ściereczka. W ramach ostrożności polecamy założenie rękawic oraz okularów. Jeśli powierzchnia, na której zamierzasz zamontować kolce przeciw ptakom jest metalowa i niepomalowana, oczyść ją dodatkowo środkiem odtłuszczającym. Swobodnie posłużyć w tym celu może np. denaturat.

Jeśli natomiast instalacja odbywać się na takich powierzchniach jak beton, to w celu uzyskania długotrwałych efektów, należy go dodatkowo zagruntować. Do drewna kolce przykręca się za pomocą wkrętów albo karbowanych gwoździ. Zanim jednak przejdziemy do zamocowania kolców na stałe do powierzchni, warto na ich podstawę nałożyć warstwę kleju.

Po wykonaniu tych czynności pozostaje jedynie dociskać całą płaszczyznę kolców szpachelką lub ręką. Pamiętajmy, że optymalną temperaturą do instalacji odstraszacza na zewnątrz jest między od +5 st. Celsjusza.

Kolce przeciw ptakom na rynny

Odstraszacze na ptaki od niektórych producentów posiadają również możliwość montowania w rynnach, przy wykorzystaniu specjalnych uchwytów. Uchwyty rynnowe tego rodzaju mogą być montowane na krawędziach rynien poziomych poprzez wciśnięcie podstawy kolców do uchwytów. Ten sposób instalacji alternatywę dla montowania ich na wkrętach lub kleju.

Również kolce do rynien produkowane są zazwyczaj z wysokiej jakości stali nierdzewnej, a mocowane w materiale odpornym na warunki atmosferyczne (często poliwęglan). Odpowiednio dostosowana wysokość kolców odstraszających chroni budynek przez szkodliwą działalnością większych lub mniejszych gatunków ptaków.